سرمایه‎‌گذاری صندوق‌ها در ارزهای دیجیتالی

news-date

تاریخ انتشار: ۱۸ آذر, ۱۳۹۸ - آخرین بروز رسانی : ۱۸ آذر, ۱۳۹۸

صندوقی توسط گروه سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتالی نیویورک (NYDIG) مجوز سرمایه‌‎گذاری در قراردادهای آتی ارزهای دیجیتالی را از کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEO) دریافت کرد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با منابعی که در اختیار دارند فقط می‌توانند در دارایی‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که مجوزهای لازم را برای سرمایه‌گذاری در آن دارایی‌ها داشته باشند.

با توجه به مخالفت دولت‌ها برای توسعه ارزهای دیجیتالی و جایگزین شدن آن‌ها با ارزهای دیگر، مجوز سرمایه‌گذاری صندوق‌ها در این ارزها با محدودیت‌ها و شرایط سختی ارائه می‌شود. با این وجود فشار دولت‌ها در زمینه منع استفاده از ارزهای دیجیتالی و قانونی شدن آن‌ها کاهش یافته است و این امر فرصت را برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری جهت ورود به این دارایی‌ها را فراهم کرده است.

به عنوان مثال صندوق SoFi در کشور کالیفرنیا در اوایل ماه دسامبر نیز موفق شد مجوز سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتالی (بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، اتریوم کلاسیک، لایت کوین و استلار) را دریافت نماید.

به علاوه در ایالات متحده آمریکا صندوقی توسط گروه سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتالی نیویورک (NYDIG)  مجوز سرمایه‌‎گذاری در قراردادهای آتی ارزهای دیجیتالی را از کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEO) دریافت کرد. این صندوق می‌تواند فقط در معاملات آتی نقدی بیت کوین که در کمیسیون معاملات آتی کالا ایالات متحده ثبت شده‌اند، سرمایه گذاری نماید.

افزودن صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتالی منجر به افزایش تنوع و افزایش عمق بازار این صندوق‌ها خواهد شد. سرمایه‌گذاران سلیقه‌ها و ترجیحات مختلفی دارند که افزایش تنوع در صندوق‌ها، گزینه‌های انتخابی را برای آن‌ها افزایش داده و در این شرایط آن‌ها می‌توانند با توجه سلیقه و ترجیحات خوت صندوق‌ متناسب را انتخاب کنند.

در حال حاضر انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری نظیر سهامی، با درآمد ثابت، مختلط، قابل معامله و غیر قابل معامله، مسکن و ساختمان، طلا، کالایی و… در کشور مشغول به فعالیت هستند که سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به شعب آن‌ها یا از طریق کد معاملاتی بورسی (برای صندوق‌های قابل معامله) و یا از طریق سامانه معاملات رسام به آدرس irasam.ir (برای صندوق‌های سهامی، با درآمد ثابت و مختلط) در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

 

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد