نماد صندوق بذر امید آفرین در سامانه پس از معاملات

news-date

تاریخ انتشار: ۹ آذر, ۱۳۹۸ - آخرین بروز رسانی : ۹ آذر, ۱۳۹۸

صندوق سرمایه‌گذاری قابل‌معامله بذر امید آفرین با نماد «سرو (BAZR)» در فهرست نرخ‌های بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در سامانه پس از معاملات درج ‌گردید.

بذر امید آفرین

به گزارش مجله خبری صندوق‌های سرمایه‌گذری (رسام مگ) به نقل از سمات، صندوق سرمایه‌گذاری قابل‌معامله بذر امید آفرین با نماد «سرو (BAZR)» در فهرست نرخ‌های بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در سامانه پس از معاملات درج ‌گردید.

بر اساس این گزارش، مجوز تاسیس این صندوق در تاریخ ۱۲ آذر سال ۹۲ صادر شد و صندوق به روش صدور و ابطال فعالیت می‌کرد؛ اما بر اساس مجوز ۲۲ مهرماه امسال سازمان بورس و اوراق بهادار، نوع صندوق از صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال به صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) تغییر یافت.

این صندوق حداکثر ۷۰۰ میلیون واحد سرمایه‌گذاری خواهد داشت که تعداد ۶۹۹ میلیون و ۹۰۰ هزار واحد آن به عنوان واحدهای عادی در نظر گرفته شده است.

 در همین رابطه، شرکت سپرده گذاری مرکزی، صندوق سرمایه گذاری قابل معامله بذر امید آفرین را با نماد “بذر” در سامانه پس از معاملات درج کرد تا پذیره نویسی این صندوق انجام شود.

مدیر صندوق سرمایه‌گذاری قابل‌معامله بذر امید آفرین، تامین سرمایه‌ امید است. این نهاد مالی علاوه بر صندوق بذر امید آفرین، ۳ صندوق سرمایه‌گذاری دیگر را تحت مدیریت خود دارد که عبارتند از صندوق‌ با درآمد ثابت گنجینه امید ایرانیان، اختصاصی بازارگردانی امید ایرانیان و پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان.

صندوق سرمایه‌گذاری قابل‌معامله بذر امید آفرین در حال حاضر ۷۳ درصد از دارایی‌های تحت مدیریت خود را در سهام، ۲۳ درصد را در اوراق بهادار با درآمد ثابت، ۱ درصد در سپرده بانکی و ۳ درصد در سایر دارایی‌ها سرمایه‌گذاری کرده است.

تعداد واحدهای منتشر شده صندوق در حال حاضر ۲۰,۹۲۸,۴۰۰ واحد است که مجوز افزایش آن را تا سقف ۷۰۰ میلیون واحد دارد.

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد