بخشی از منابع صندوق‌ها به سمت بازار پایه می‌آید

news-date

تاریخ انتشار: ۲۴ مهر, ۱۳۹۸ - آخرین بروز رسانی : ۲۴ مهر, ۱۳۹۸

به استناد مصوبه سازمان بورس، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام و مختلط مجاز به سرمایه‌گذاری حداکثر ۱۰ درصد از ارزش کل دارایی‌های صندوق  در بازار پایه فرابورس ایران شدند. به گزارش رسام مگ مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس اوراق بهادار طی نامه‌ای خطاب به صندوق‌های سرمایه‌گذاری ثبت شده نزد این سازمان در خصوص تعیین نصاب …

به استناد مصوبه سازمان بورس، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام و مختلط مجاز به سرمایه‌گذاری حداکثر ۱۰ درصد از ارزش کل دارایی‌های صندوق  در بازار پایه فرابورس ایران شدند.

به گزارش رسام مگ مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس اوراق بهادار طی نامه‌ای خطاب به صندوق‌های سرمایه‌گذاری ثبت شده نزد این سازمان در خصوص تعیین نصاب سرمایه‌گذاری صندوق‌های مختلط و صندوق‌های سهامی در بازار پایه فرابورس ایران خبر داد: به استناد مصوبه شماره ۶۰۰ مورخ ۱۷/۷/۱۳۹۸ هیات مدیره سازمان بورس، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام و مختلط مجاز به سرمایه‌گذاری حداکثر ۱۰ درصد از ارزش کل دارایی‌های صندوق  در بازار پایه فرابورس ایران هستند.

به همین سبب لازم است تا متن موضوع فعالیت صندوق در امیدنامه آن‌ها اصلاح شود.

ضمن اینکه ترکیب دارایی‌های مجازی که هر صندوق می‌تواند در آن سرمایه‌گذاری نماید باید به تصویب مجمع صندوق برسد.

لازم بذکر است در رابطه با موضوع این ابلاغیه، ارائه صورتجلسه مجمع صندوق به سازمان بورس الزامی است، این صورتجلسه تنها با موضوع اصلاح دارایی‌های صندوق در امیدنامه و به منظور ثبت صورتجلسه نزد سازمان بورس خواهد بود. پس از انتشار این تغییرات در روزنامه کثیر الانتشار توسط صندوق، تغییرات قابل اجرا خواهد بود.

متن ابلاغیه بدین شرح است:

بندهای تعریف موضوعات سرمایه‌گذاری صندوق در امیدنامه به شرح زیر است:

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد