وزیر صنعت: نقدینگی سرگردان تبدیل به معضل شده؛صندوق‌های سرمایه‌گذاری تشکیل شود

news-date

تاریخ انتشار: ۱۶ مهر, ۱۳۹۸

به گزارش رسام مگ به نقل از تی‌نیوز وزیر صمت اظهار کرد: ما باید با تشکیل صندوق های سرمایه گذاری که بانک مرکزی آنها را ضمانت کند، پول ها و شبه پول های سرگردان در جامعه که تبدیل به یک معضل شده اند را به سمت سرمایه گذاری در صنعت هدایت کنیم و مطمئن هستم مردم …

به گزارش رسام مگ به نقل از تی‌نیوز وزیر صمت اظهار کرد: ما باید با تشکیل صندوق های سرمایه گذاری که بانک مرکزی آنها را ضمانت کند، پول ها و شبه پول های سرگردان در جامعه که تبدیل به یک معضل شده اند را به سمت سرمایه گذاری در صنعت هدایت کنیم و مطمئن هستم مردم از این امر استقبال می کنند.
در مراسم دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو که در وزارت صمت برگزار شد، محمدرضا رحمانی، وزیر صمت با اشاره به سخنان رهبری انقلاب در خصوص اهمیت تولید داخل گفت: من خوشحالم که امروز زحمات و پیگیری ها در این حوزه به نتیجه رسیده است. طبق فرمایشات رهبری در جلسه ماه رمضان ایشان این توصیه را داشتند که اگر می خواهید بیکاری، فقر، تورم و ارزش پول کشور و به طور کلی در اقتصاد حل شود چاره آن توجه به تولید ملی است.
وی ادامه داد: تحریم کنندگان به دنبال زمین زدن صنعت کشور بودند، اما ما این تهدید را تبدیل به فرصت کردیم. امروز ما علاوه بر میز ساخت داخل در صنعت خودرو در حوزه لوازم خانگی، صنعت ICP، فولاد، پتروشیمی و موتورسیکلت نیز میز داخلی سازی داریم. از لحاظ تکنولوژی نیز پیشرفت خوبی داشتیم. در بازدیدی که هفته گذشته از شهرک صنعتی بم داشتم یک واحد مودم سازی که سال گذشته ۳۵ کارگر داشت اکنون با ۱۳۵ کارگر فعالیت می کند و من اعلام کردم که با توجه به اینکه این یک صنعت جدید است، اما اگر تعهد بدهند نیاز کشور را تامین کنند ما واردات مودم را ممنوع خواهیم کرد. من همین جا اعلام می کنم در هر بخشی که تولیدکنندگان داخلی تضمین بدهند ما واردات را ممنوع خواهیم کرد.
رحمانی با اشاره به انتظارات مردم از صنعت خودروسازی گفت: مردم از ما کیفیت، تنوع، خدمات پس از فروش را انتظار دارند که توقع بجایی است.

رسام مگ می‌افزاید: صندوق‌های سرمایه‌گذاری به عنوان محل امنی برای سرمایه‌گذاری در بورس در میان اهالی بازار سرمایه شناخته می ‌شوند. این صندوق‌ها می‌توانند توسط تازه‌واردان و کسانی که با بازار سرمایه آشنایی لازم را ندارند، مورد استفاده قرار گیرند تا هم بازدهی مناسبی کسب نمایند و هم ریسک خود را پوشش دهند.

 

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد