جدیدترین رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری منتهی به مرداد ۱۳۹۸

news-date

تاریخ انتشار: ۴ شهریور, ۱۳۹۸

با استفاده از سیستم رتبه‌بندی صندوق‌ها، مردم به آسانی می­‌توانند صندوق‌­های مناسب جهت سرمایه­‌گذاری را متناسب با بودجه و اهداف خود انتخاب نمایند. سامانه هوشمند رتبه­‌بندی صندوق­‌های سرمایه‌گذاری بر اساس آخرین اطلاعات، جدیدترین رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری منتهی به مرداد ۱۳۹۸ را مشخص کرده است. به گزارش مجله خبری صندوق‌های سرمایه‌گذاری (رسام مگ)؛ در حال حاضر بیش …

با استفاده از سیستم رتبه‌بندی صندوق‌ها، مردم به آسانی می­‌توانند صندوق‌­های مناسب جهت سرمایه­‌گذاری را متناسب با بودجه و اهداف خود انتخاب نمایند. سامانه هوشمند رتبه­‌بندی صندوق­‌های سرمایه‌گذاری بر اساس آخرین اطلاعات، جدیدترین رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری منتهی به مرداد ۱۳۹۸ را مشخص کرده است.

به گزارش مجله خبری صندوق‌های سرمایه‌گذاری (رسام مگ)؛ در حال حاضر بیش از ۲۰۰ صندوق سرمایه‌­گذاری در رشته­‌های گوناگون و گروه­‌های متفاوت، مشغول به فعالیت هستند و منابع مالی تحت مدیریت آن‌ها نزدیک به ۱۴۵ هزار میلیارد تومان است. همین امر شناسایی بهترین صندوق یا صندوق‌های سرمایه­‌گذاری برای عموم مردم دشوار، پیچیده و زمان­‌بر ساخته است.

با استفاده از سیستم رتبه‌بندی صندوق‌ها، مردم به آسانی می­‌توانند صندوق‌­های مناسب جهت سرمایه ­گذاری را متناسب با بودجه و اهداف خود انتخاب نمایند. سامانه هوشمند رتبه­‌بندی صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به پایان مرداد ماه ۱۳۹۸، برترین صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری را بر اساس سامانه رسام مشخص کرده است. صندوق­‌های حائز بیشترین امتیاز در سه طبقه اصلی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شامل صندوق‌های با درآمدثابت، صندوق‌های سهامی و صندوق‌های مختلط، به شرح زیر بوده است:

صندوق با درآمد ثابت

رتبه نام صندوق نام مدیر
اول امین آشنا ایرانیان سبدگردان سهم آشنا
دوم ارزش آفرین گلرنگ مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی
سوم توسعه سرمایه نیکی مشاور سرمایه گذاری نیکی گستر
چهارم گسترش فردای ایرانیان  کارگزاری بانک آینده
پنجم حکمت آشنا ایرانیان سبدگردان سهم آشنا
ششم مشترک فراز اندیش نوین تامین سرمایه نوین
هفتم مشترک گنجینه الماس پایدار سبدگردان الماس
هشتم مشترک نوین نگر آسیا سبدگردان نوین نگر آسیا
نهم مشترک صبای هدف سبدگردان هدف
دهم با درآمد ثابت اعتماد ملل سبدگردان نوین نگر آسیا

 

صندوق مختلط

رتبه نام صندوق نام مدیر
اول مشترک امین آوید کارگزاری امین آوید
دوم مشترک کوثر کارگزاری بانک صنعت و معدن
سوم مختلط گوهر نفیس تمدن تامین سرمایه تمدن
چهارم مشترک آسمان خاورمیانه سبدگردان آسمان
پنجم ارمغان یکم ملل سبدگردان پاداش سرمایه

 

صندوق های سهامی

رتبه نام صندوق نام مدیر
اول سهم آشنا سبدگردان سهم آشنا
دوم بانک توسعه تعاون کارگزاری بانک رفاه کارگران
سوم گنجینه رفاه کارگزاری بانک رفاه کارگران
چهارم سهام بزرگ کاردان تامین سرمایه کاردان
پنجم مشترک ارزش کاوان آینده سبدگردان آسال
ششم مشترک بانک خاورمیانه کارگزاری بورسیران
هفتم مشترک نقش جهان سبدگردان سرآمد بازار
هشتم مشترک بورسیران کارگزاری بورسیران
نهم مشترک یکم اکسیر فارابی کارگزاری فارابی
دهم زرین پارسیان تامین سرمایه لوتوس پارسیان

 

شایان ذکر است که رتبه‌بندی فوق بر اساس امتیاز‌دهی به معیارهای ۱۵ ‌گانه مربوط به فعالیت و عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری براساس مدل انحصاری شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت حاصل شده که به صورت دوره‌ای به‌روز می‌گردد. شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت در جهت ارتقای شفافیت صنعت صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری و کمک به تصمیم‌گیری بهتر سرمایه­‌گذاران، سامانه هوشمند رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری را ایجاد نموده و بدون هیچ‌گونه تورش و جانبداری صندوق‌های برتر را معرفی می‌نماید. لازم به ذکر است که رتبه‌بندی ارائه شده بر اساس ویژگی­‌های ساختار صندوق­‌ها و عملکرد گذشته آنها ارائه شده و تضمینی برای بازدهی بیشتر صندوق­‌های اشاره شده در آینده نمی‌باشد.

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد