جدیدترین رتبه­‌بندی صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری بر اساس سامانه رسام

news-date

تاریخ انتشار: ۷ بهمن, ۱۳۹۷ - آخرین بروز رسانی : ۳۰ بهمن, ۱۳۹۷

با استفاده از سیستم رتبه‌بندی صندوق‌ها، مردم به آسانی می­‌توانند صندوق‌­های مناسب جهت سرمایه­‌گذاری را متناسب با بودجه و اهداف خود انتخاب نمایند. سامانه هوشمند رتبه­‌بندی صندوق­‌های سرمایه‌گذاری بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به پایان دی ماه ۱۳۹۷، برترین صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری را بر اساس سامانه رسام مشخص کرده است.

جدیدترین رتبه­‌بندی صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری بر اساس سامانه رسام

(رسام مگ) گزارش می دهد: طبق جدیدترین رتبه­‌بندی صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری بر اساس سامانه رسام در حال حاضر بیش از ۲۰۰ صندوق سرمایه‌­گذاری در رشته­‌های گوناگون و گروه­‌های متفاوت، مشغول به فعالیت هستند و منابع مالی تحت مدیریت آن‌ها نزدیک به ۱۴۵ هزار میلیارد تومان است. همین امر شناسایی بهترین صندوق یا صندوق‌های سرمایه­‌گذاری برای عموم مردم دشوار، پیچیده و زمان­‌بر ساخته است.

با استفاده از سیستم رتبه‌بندی صندوق‌ها، مردم به آسانی می­‌توانند صندوق‌­های مناسب جهت سرمایه ­گذاری را متناسب با بودجه و اهداف خود انتخاب نمایند. سامانه هوشمند رتبه­‌بندی صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به پایان دی ماه ۱۳۹۷، برترین صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری را بر اساس سامانه رسام مشخص کرده است. صندوق­‌های حائز بیشترین امتیاز در سه طبقه اصلی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شامل صندوق‌های با درآمدثابت، صندوق‌های سهامی و صندوق‌های مختلط، به شرح زیر بوده است:

صندوق‌های با درآمد ثابت صندوق‌های مختلط صندوق‌های سهامی
امین آشنا ایرانیان مختلط گوهر نفیس تمدن مشترک سبحان
حکمت آشنا ایرانیان کارگزاری بانک تجارت مشترک ذوب آهن نوویرا
ارزش آفرین گلرنگ توسعه پست بانک مشترک افق
توسعه سرمایه نیکی مشترک پارس مشترک نقش جهان
گسترش فردای ایرانیان مشترک آسمان خاورمیانه سهم آشنا
مشترک فراز اندیش نوین ثروت آفرین تمدن
مشترک گنجینه الماس پایدار مشترک نوید انصار
مشترک سپهر تدبیرگران فیروزه موفقیت
ارمغان ایرانیان مشترک یکم اکسیر فارابی
امین ملت توسعه صادرات

شایان ذکر است که جدیدترین رتبه­‌بندی صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری بر اساس سامانه رسام طبق امتیاز‌دهی به معیارهای ۱۵ ‌گانه مربوط به فعالیت و عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری براساس مدل انحصاری شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت حاصل شده که به صورت دوره‌ای به‌روز می‌گردد. شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت در جهت ارتقای شفافیت صنعت صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری و کمک به تصمیم‌گیری بهتر سرمایه­‌گذاران، سامانه هوشمند رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری را ایجاد نموده و بدون هیچ‌گونه تورش و جانبداری صندوق‌های برتر را معرفی می‌نماید. لازم به ذکر است که رتبه‌بندی ارائه شده بر اساس ویژگی­‌های ساختار صندوق­‌ها و عملکرد گذشته آنها ارائه شده و تضمینی برای بازدهی بیشتر صندوق­‌های اشاره شده در آینده نمی‌باشد.

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد