عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری با پشتوانه طلا

news-date

تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد, ۱۳۹۷ - آخرین بروز رسانی : ۲۸ مرداد, ۱۳۹۷

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با پشتوانه طلا در ماه‌های اخیر بازدهی بیش از حد انتظار کسب کرده‌اند.

رسام ­مگ گزارش می­‌دهد:

در سال ۱۳۹۶ سه صندوق سرمایه‌­گذاری در قالب “صندوق‌های قابل معامله مبتنی بر طلا” مجوز فعالیت اخذ کرده‌اند و در بورس کالا مورد معامله قرار می‌­گیرند در سال ۱۳۹۷ نیز یک صندوق دیگر به این جمع اضافه شد. این صندوق‌­ها برای سرمایه‌­گذارانی که علاقه به سرمایه­‌گذاری غیرمستقیم در ابزارهای بازار طلا دارند، گزینه سرمایه­‌گذاری مناسبی است. در ادامه اطلاعات مربوط به قیمت و بازده این صندوق‌­ها در ۲۷ مردادماه ارائه می­‌گردد.

  نماد آغاز پذیره نویسی قیمت در پایان سال ۱۳۹۶ قیمت در ۲۷ مردادماه ۱۳۹۷ بازده ۱۳۹۶ بازده پنج ماه ابتدای ۱۳۹۷ بازده از ابتدای پذیره نویسی
صندوق س.پشتوانه طلاي لوتوس طلا ۹۶/۳/۲۰ ۱۳,۱۶۹ ۲۹,۶۵۹ ۳۱٫۷% ۱۲۵٫۲% ۱۹۶٫۶%
صندوق سكه طلاي كيان گوهر ۹۶/۹/۱۸ ۱۰,۲۸۶ ۲۰,۳۶۱ ۲٫۹% ۹۷٫۹% ۱۰۳٫۶%
صندوق س.زرافشان اميدايرانيان زر ۹۶/۷/۱۵ ۱۰,۵۷۱ ۱۹,۱۴۱ ۵٫۷% ۸۱٫۱% ۹۱٫۴%
صندوق س. پشتوانه طلای مفید عیار ۹۷/۳/۱۹ ۱۰,۹۰۴ ۹٫۰% ۹٫۰%

 

صندوق­ سرمایه­‌گذاری پشتوانه طلای لوتوس که با نماد طلا معامله می­‌شود، سابقه بیشتری دارد و در دوره فعالیت چهارده ماهه خود توانسته بیش از ۱۹۶ درصد بازده را برای سرمایه‌­گذاران خود ایجاد نماید. بازده سال ۱۳۹۷ این صندوق نیز از ۱۲۵ درصد فراتر رفته است.

نمادهای گوهر و زر نیز به ترتیب ۹۷٫۹ و ۸۱٫۱ درصد بازده در پنج ماه ابتدایی سال ۱۳۹۷ بدست آورده­اند. صندوق عیار در خردادماه پذیره‌‌­نویسی کرده و از روز ۳۱ تیرماه معاملات ثانویه خود را آغاز کرده است. این صندوق در مدت بیش از دو ماه از تاریخ پذیره‌­نویسی در خردادماه، بازده ۹ درصدی را ثبت کرده است.

 

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد