گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری (منتهی به ۷ خرداد‌ماه ۱۳۹۷)

news-date

تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد, ۱۳۹۷ - آخرین بروز رسانی : ۳۰ خرداد, ۱۳۹۷

گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری (منتهی به ۷ خرداد‌ماه ۱۳۹۷)

رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری: در هفته گذشته خالص خروج سرمایه از صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری مجموعا ۳،۵۹۴ میلیارد ریال بوده­ است. ورود پول به کل صندوق‌ها (به واسطه صدور واحدهای سرمایه‌گذاری) طی هفته گذشته ۳۹،۱۰۵ میلیارد ریال بوده است. از طرفی خروج پول از کل صندوق‌ها (به واسطه ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری) ۴۲،۶۹۹ میلیارد ریال بوده است. بیشترین خالص خروج سرمایه­ با مبلغ ۳،۷۶۶ میلیارد ریال مربوط به صندوق­‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت بوده است.

خالص ارزش کل دارایی صندوق­‌های سرمایه‌گذاری با ۱۳،۰۶۴ میلیارد ریال کاهش به مبلغ ۱،۵۰۵،۸۴۴ میلیارد ریال رسید. بیشترین کاهش خالص ارزش دارایی‌ها مربوط به صندوق‌های با درآمد ثابت بوده که با ۱۳،۱۰۷  میلیارد ریال کاهش به مبلغ ۱،۴۴۴،۲۷۱ میلیارد ریال رسیده و بیشترین افزایش خالص ارزش دارایی‌ها مربوط به صندوق‌های بازارگردانی است که با ۲۵۸ میلیارد ریال افزایش به مبلغ ۲۳،۳۶۹ میلیارد ریال رسیده ­است.

با توجه به آخرین به‌روزرسانی صندوق‌ها، صندوق سرمایه‌گذاری آوای ثروت کیان با کسب ۲٫۸۷ درصد بازدهی، بیشترین بازدهی را در بین تمامی صندوق‌ها به دست آورده ‌است.

 ردیف نام صندوق  نوع صندوق بازده دوره گزارش بازده در یک سال گذشته قیمت هر واحد صندوق (ریال) مدیر صندوق
۱ آوای ثروت کیان سهامی %۲٫۸۷ %۵۰٫۷۶ ۱,۷۱۴,۵۱۷ توسعه معاملات كيان
۲ مشترک مبین سرمایه سهامی %۲٫۴۱ %۲۵٫۷۵ ۱,۸۵۷,۶۹۰ کارگزاری مبین سرمایه
۳ مشترک نواندیشان سهامی %۲٫۲۰ -%۵٫۶۰ ۱,۶۷۴,۵۶۹ كارگزاري نوانديشان بازار سرمايه

در نمودار زیر شاخص کل صندوق‌های مشترک سهامی با شاخص‌های بورس و فرابورس طی یک ماه اخیر (منتهی به ۷ خرداد‌ماه ۱۳۹۷) مقایسه شده است. صندوق‌های سهامی به نسبت شاخص کل بورس عملکرد بهتر و نسبت به شاخص کل فرابورس عملکرد ضعیف‌تری را ثبت کرده‌اند.

و در نهایت نمودار بعدی سهم صنایع را در پرتفوی صندوق‌ها سرمایه­‌گذاری در تاریخ ۷ خردادماه نشان می­‌دهد.

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد