گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری (منتهی به ۲۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷)

news-date

تاریخ انتشار: ۲ خرداد, ۱۳۹۷ - آخرین بروز رسانی : ۲ خرداد, ۱۳۹۷

گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری (منتهی به ۲۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷)

رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری: در هفته گذشته خالص خروج سرمایه از صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری مجموعا ۳،۱۶۶ میلیارد ریال بوده­ است. ورود پول به کل صندوق‌ها (به واسطه صدور واحدهای سرمایه‌گذاری) طی هفته گذشته ۳۰،۶۹۲ میلیارد ریال بوده است. از طرفی خروج پول از کل صندوق‌ها (به واسطه ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری) ۳۳،۸۵۷ میلیارد ریال بوده است. بیشترین خالص خروج سرمایه­ با مبلغ ۳،۴۹۳ میلیارد ریال مربوط به صندوق­‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت بوده است.

خالص ارزش کل دارایی صندوق­‌های سرمایه‌گذاری با ۶،۲۹۱ میلیارد ریال افزایش به مبلغ ۱،۵۰۸،۷۱۵ میلیارد ریال رسید. بیشترین افزایش خالص ارزش دارایی‌ها مربوط به صندوق‌های با درآمد ثابت بوده که با ۵،۴۹۵  میلیارد ریال افزایش به مبلغ ۱،۴۴۷،۱۳۵ میلیارد ریال رسیده و بیشترین کاهش خالص ارزش دارایی‌ها مربوط به صندوق‌های مختلط است که با ۱۷۰ میلیارد ریال کاهش به مبلغ ۷،۹۳۴ میلیارد ریال رسیده ­است.

با توجه به آخرین به‌روزرسانی صندوق‌ها، صندوق سرمایه‌گذاری مشترک یکم سامان با کسب ۶٫۱۸ درصد بازدهی، بیشترین بازدهی را در بین تمامی صندوق‌ها به دست آورده ‌است.

در نمودار زیر شاخص کل صندوق‌های مشترک سهامی با شاخص‌های بورس و فرابورس طی یک ماه اخیر (منتهی به ۲۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷) مقایسه شده است. صندوق‌های سهامی به نسبت شاخص کل بورس عملکرد بهتر و نسبت به شاخص کل فرابورس عملکرد ضعیف‌تری را ثبت کرده‌اند به طوری که از میان این سه شاخص، تنها عملکرد شاخص کل فرابورس در یک ماه گذشته مثبت بوده است.

و در نهایت نمودار بعدی سهم صنایع را در پرتفوی صندوق‌ها سرمایه­‌گذاری در تاریخ ۲۴ اردیبهشت‌ماه نشان می­‌دهد.

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد