اعلام افزایش نظارت بر صندوق‌ها و کارگزاران توسط رییس سازمان بورس و اوراق‌بهادار

news-date

تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - آخرین بروز رسانی : ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۷

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه عمده تمرکز سازمان در سال جاری بر روی صندوق‌ها و کارگزاری‌ها است گفت: امسال به دنبال این موضوع هستیم که نظارت دقیق بر روی کارگزاری‌ها و صندوق‌ها داشته باشیم.

رییس سازمان بورس

به گزارش رسام مگ و به نقل از سنا؛ دکتر شاپور محمدی با بیان اینکه سال گذشته کارهای بزرگی در بازار سرمایه انجام شد گفت: اصلاح دستورالعمل توقف و بازگشایی نمادها مهمترین اقدام سازمان بورس در سال گذشته بود به طوری که از هفتاد نماد بسته تنها ۱۰ نماد باقی مانده و مابقی بازگشایی شده‌اند.

دبیر شورای عالی بورس افزود: ارسال پیامک به تمام ناشران و تک تک اعضای هیات‌مدیره برای ارایه صورت مالی در موعد مقرر و انتشار اطلاعات ماهانه از دیگر اقدامات انجام شده بود.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: این روند سبب شد تا تعداد گزارش‌های ارایه نشده  که در سال‌های گذشته ۴۰ مورد در ماه بود به یک تا دو مورد برسد. همچنین متوسط تاخیر در ارسال اطلاعات ۳۰ تا ۴۰ روز بود  که اکنون در حد ۳ تا ۴ روز است.

دکتر محمدی با اشاره به اینکه در گذشته شناخت جامعه از بازار سرمایه کم بود گفت: امروز همه می‌دانند که بورس پر رونق است و ما نیز باید برنامه ریزی کنیم تا زمینه فعالیت بیشتر جامعه در بازار سرمایه مهیا شود.

دکتر محمدی با بیان اینکه مقررات خرید اعتباری نیز در حال بازنگری است، افزود: در سال گذشته با ریسک اعتباری، نسبت ریسک کارگزاری‌ها کاهش یافت.

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد