گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری (منتهی به ۲۷ فروردین‌ماه ۱۳۹۷)

news-date

تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - آخرین بروز رسانی : ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷

گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری (منتهی به ۲۷ فروردین‌ماه ۱۳۹۷)

رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری: در هفته گذشته خالص ورود سرمایه به صندوق­های سرمایه­گذاری مجموعا ۷،۰۵۰ میلیارد ریال بوده­است. ورود پول به کل صندوق‌ها (به واسطه صدور واحدهای سرمایه‌گذاری) طی هفته گذشته ۳۳،۸۲۰ میلیارد ریال بوده است. از طرفی خروج پول از کل صندوق‌ها (به واسطه ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری) ۲۶،۷۶۹ میلیارد ریال بوده است.  بیشترین خالص سرمایه­­گذاری با مبلغ ۷،۱۹۰ میلیارد ریال مربوط به صندوق­های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت بوده است.

خالص ارزش کل دارایی صندوق­‌های سرمایه‌گذاری با ۸،۴۸۱ میلیارد ریال افزایش به مبلغ ۱،۴۹۸،۷۶۳ میلیارد ریال رسید. بیشترین افزایش خالص ارزش دارایی‌ها مربوط به صندوق‌های با درآمد ثابت بوده که با ۹،۰۷۱  میلیارد ریال افزایش به مبلغ ۱،۴۳۷،۲۸۴ میلیارد ریال رسیده و بیشترین کاهش خالص ارزش دارایی‌ها مربوط به صندوق‌های مختلط است که با ۲۰۴ میلیارد ریال کاهش به مبلغ ۸،۴۹۷ میلیارد ریال رسیده ­است.

با توجه به آخرین به‌روزرسانی صندوق‌ها، صندوق با درآمد ثابت نیکوکاری کشتی ورزش ملی ایران با کسب ۰٫۹۸ درصد بازدهی، بیشترین بازدهی را در بین تمامی صندوق‌ها به دست آورده ‌است.

 ردیف نام صندوق  نوع صندوق بازده هفته بازده در یک سال گذشته قیمت هر واحد صندوق (ریال) مدیر صندوق
۱ نیکوکاری کشتی ورزش ملی ایران با درآمد ثابت %۰٫۹۸ %۱۹٫۸۲ ۱,۰۸۸,۹۵۱ سبدگردان كاريزما
۲ مشترک کوثر مختلط %۰٫۸۲ %۲۱٫۶۹ ۱,۲۳۴,۱۹۹ کارگزاری بانک صنعت و معدن
۳ پارند پایدار سپهر قابل معامله درآمد ثابت %۰٫۷۷ %۱۸٫۸۰ ۱۰,۰۷۳ تأمين سرمايه سپهر

در نمودار زیر مقایسه شاخص کل صندوق‌های مشترک سهامی با شاخص‌های بورس و فرابورس طی یک ماه اخیر (منتهی به ۲۷ فروردین‌ماه ۱۳۹۷) آورده شده است. صندوق‌های سهامی به نسبت شاخص کل بورس عملکرد ضعیف‌تر و به نسبت شاخص کل فرابورس عملکرد بهتری را ثبت کرده‌اند.

و در نهایت نمودار زیر سهم صنایع را در پرتفوی صندوق‌ها سرمایه­گذاری در تاریخ ۲۷ فروردین‌ماه نشان می­دهد.

 

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد