جدیدترین رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر اساس سامانه رسام

news-date

تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند, ۱۳۹۶ - آخرین بروز رسانی : ۱۵ فروردین, ۱۳۹۷

در حال حاضر بیش از ۲۰۰ صندوق سرمایه‌­گذاری در رشته­‌های گوناگون و گروه­‌های متفاوت، مشغول به فعالیت هستند و منابع مالی تحت مدیریت آن‌ها بالغ بر ۱۴۵ هزار میلیارد تومان است. همین امر شناسایی بهترین صندوق یا صندوق‌های سرمایه­‌گذاری برای عموم مردم دشوار، پیچیده و زمان­‌بر ساخته است.

به گزارش مجله خبری صندوق‌های سرمایه‌گذاری (رسام مگ)؛ با استفاده از سیستم رتبه‌بندی صندوق‌ها، مردم به آسانی می­‌توانند صندوق‌­های مناسب جهت سرمایه­‌گذاری را متناسب با بودجه و اهداف خود انتخاب نمایند. سامانه هوشمند رتبه‌­بندی صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به پایان بهمن ماه ۱۳۹۶، برترین صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری را مشخص کرده است. صندوق‌­های حائز بیشترین امتیاز در سه طبقه اصلی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شامل صندوق‌های با درآمدثابت، صندوق‌های سهامی و صندوق‌های مختلط، به شرح زیر بوده است:

صندوق های با درآمد ثابت صندوق های سهامی صندوق های مختلط
امین آشنای ایرانیان امید توسعه تجربه ایرانیان
کوثر یکم مشترک پیشرو سپهر آتی
سپهر تدبیرگران مشترک پیشتاز آسمان خاورمیانه
توسعه سرمایه نیکی پاداش سرمایه پارس کارگزاری بانک تجارت
بانک گردشگری تصمیم نگاران پیشتاز مشترک پارس
گنجینه الماس پایدار توسعه ممتاز
اندوخته توسعه صادرات آرمانی بانک دی

شایان ذکر است که رتبه‌بندی فوق بر اساس امتیاز‌دهی به معیارهای ۱۵ ‌گانه مربوط به فعالیت و عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری براساس مدل انحصاری شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت حاصل شده که به صورت دوره‌ای به‌روز می‌گردد. شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت در جهت ارتقای شفافیت صنعت صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری و کمک به تصمیم‌گیری بهتر سرمایه‌­گذاران، سامانه هوشمند رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری را ایجاد نموده و بدون هیچ‌گونه تورش و جانبداری صندوق‌های برتر را معرفی می‌نماید. لازم به ذکر است که رتبه‌بندی ارائه شده بر اساس ویژگی­های ساختار صندوق‌­ها و عملکرد گذشته آنها ارائه شده و تضمینی برای بازدهی بیشتر صندوق­‌های اشاره شده در آینده نمی‌باشد.

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

ماهیار

چه عجب یکی به داد ما رسید بگه چی خوبه و چی بد!! دمتون گرم

آخرین رویداد