نخستین کتاب جامع معرفی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ایران منتشر می شود

news-date

تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن, ۱۳۹۶ - آخرین بروز رسانی : ۲۲ فروردین, ۱۳۹۷

این کتاب ضمن بیان مفاهیم صندوق‌ها و انواع آنها، وضعیت و عملکرد این ابزارهای معاملاتی را نیز توضیح می ‌دهد و برترین صندوق ‌های سرمایه‌ گذاری کشور را معرفی می کند.

کتاب “صندوق‌های سرمایه‌گذاری”، نخستین دائره ‌المعارف صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ایران است که به همت شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت و بر اساس داده‌های سامانه رسام (www.rasamfunds.com) تهیه و تنظیم شده است.

به گزارش مجله خبری صندوق‌های سرمایه‌گذاری (رسام مگ)، این کتاب ضمن بیان مفاهیم صندوق‌ها و انواع آنها، وضعیت و عملکرد این ابزارهای معاملاتی را نیز توضیح می ‌دهد و برترین صندوق‌های سرمایه‌ گذاری کشور را معرفی می‌کند.

صندوق‌های سرمایه‌‌گذاری، مهم‌‌ترین و مطمئن‌ترین مسیر ارتباطی سرمایه‌گذاران با بازار سرمایه هستند. بستری که افراد می ‌توانند بدون نیاز به دانش تخصصی و صرف زمان زیاد، ضمن برخورداری از سود مطمئن و بالا، در صنایع گوناگون کشور سرمایه‌‌گذاری کنند و رونق و پیشرفت کشور را به ارمغان آورند.

کتاب صندوق‌های سرمایه‌‌گذاری در ۶ بخش تنظیم شده است و در ۲۰۰ صفحه رنگی، با بیش از ۶۰۰ جدول و نمودار، دنیای صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری را به تصویر کشیده است.

بخش نخست کتاب به یادداشت‌های محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، علی صالح ‌آبادی، مدیر عامل بانک توسعه صادرات و رئیس پیشین سازمان بورس و اوراق بهادار، علی سعیدی، نائب رئیس هیأت مدیره و معاون نظارت بر نهاد های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد اهمیت و جایگاه صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاص دارد.

بخش دوم، مروری بر شاخص‌ های کلان اقتصادی و بازار سرمایه ایران دارد.

بخش سوم، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ایران را تبیین می‌کند.

بخش چهارم، وضعیت و عملکرد صندوق‌های سرمایه‌‌گذاری را به تصویر می‌‌کشد.

بخش پنجم، به بررسی اطلاعات تفکیکی هر یک از انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌پردازد و در نهایت، بخش ششم، صندوق‌های برتر در هر نوع، را معرفی می‌کند.

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد