صندوق های جسورانه بورسی

news-date

تاریخ انتشار: ۲۴ دی, ۱۳۹۶ - آخرین بروز رسانی : ۳ شهریور, ۱۳۹۸

صندوق های جسورانه از ایده تا انتهای پروژه منابع مالی را تامین می کنند. صندوق های جسورانی بورسی در قالب یک هلدینگ تشکیل می شوند که زیر مجموعه آن شرکت های دانش بنیان قرار می گیرند، این صندوق ها در ازای سهام با آن شرکت ها شریک می شوند و حتی در نحوه حساب و …

صندوق های جسورانه از ایده تا انتهای پروژه منابع مالی را تامین می کنند. صندوق های جسورانی بورسی در قالب یک هلدینگ تشکیل می شوند که زیر مجموعه آن شرکت های دانش بنیان قرار می گیرند، این صندوق ها در ازای سهام با آن شرکت ها شریک می شوند و حتی در نحوه حساب و کتاب ها و نقل و انتقال پول نیز نقش مهمی دارد.
کمترین سرمایه قابل قبول برای صندوق ها ۱۰میلیارد تومان (معادل یکصد میلیارد ریال) است. صندوق می تواند برای تامین سهام خود پذیره نویسی عمومی کند، اما حداقل یک میلیارد تومان (معادل ۱۰میلیارد ریال) باید توسط موسسین تامین شود. حداقل سه شخص حقیقی یا حقوقی واجد شرایط طبق مقررات به عنوان موسس باید در زمان تاسیس، حداقل هرکدام ۱۰درصد سرمایه صندوق را پرداخت کنند، صدور واحدهای سرمایه گذاری با دریافت سهم قابل تادیه از قیمت اسمی واحدها صورت می پذیرد، قیمت اسمی هر واحد سرمایه گذاری برابر یک میلیون تومان (معادل ۱۰میلیون ریال) است که در طول دوره سرمایه گذاری و پیرو فراخوان های مدیر صندوق باید ظرف مهلت تعیین شده براساس امیدنامه پرداخت شود. این صندوق ها فاقد واحدهای سرمایه گذاری ممتاز بوده و همه دارندگان واحدهای سرمایه گذاری حق حضور در مجمع را دارند.
متقاضی سرمایه گذاری در صندوق باید به اظهار خود دارای اهلیت مالی لازم برای سرمایه گذاری در صندوق باشد، هر یک از موسسان صندوق باید در تمام طول مدت صندوق حداقل ۱۰ درصد واحدها و مدیر صندوق در طول زمان مدیریت خود باید حداقل یک درصد واحدهای سرمایه گذاری صندوق را در مالکیت خود داشته باشد. ماهیت صندوق های سرمایه گذاری جسورانه به شکلی است که سرمایه گذاران نباید انتظار بازگشت کوتاه مدت و نقدشوندگی بالا داشته باشند، بنابراین امکان معاملات مستمر واحدهای سرمایه گذاری وجود ندارد ولی نقل وانتقال واحدهای سرمایه گذاری در طول فعالیت صندوق صرفا از روش مذاکره در بورس یا خارج از بورس امکان پذیر است.

نام صندوق

سرمایه (میلیارد تومان)

حوزه سرمایه گذاری صندوق

آدرس سایت

صندوق جسورانه پارتیان

۱۰

فناوری اطلاعات، بیوتکنولوژی، نانو تکنولوژی

partianvc.com

صندوق جسورانه رویش لوتوس

۵۰

سلامت و بیو تکنولوژی و بخصوص داروهای بایو، حوزه تکنولوژی مالی

Royeshvcfund.ir

صندوق جسورانه توسعه آرمان

۵۰

فناوری­های نوین با تاکید بر سیستم­های تکنولوژی مالی و حوزه رایانه

صندوق جسورانه یکم آرمان آتی

۱۰

حوزه ICT با تاکید بر سیستم­های تکنولوژی مالی

armanativcfund1.narinco.com

صندوق جسورانه ارزش آفرین سرآوا

۵۰

تکنولوژی تمرکز اصلی IT در زمینه بایو، نانو و تکنولوژی­های همگرا

صندوق جسورانه شناسا

۵۰

سلامت با رویکرد تجهیزات پزشکی و تغییر سبک زندگی

 

جهت مشاهده اسامی صندوق های جسورانه بورسی که فرایند ثبت و پذیره نویسی آنها انجام شده است به این لینک مراجعه شود.

منبع: سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری (طرح‌های دانش‌بنیان و فناورانه)

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد