آشنایی با سامانه رسام

news-date

تاریخ انتشار: ۲۳ دی, ۱۳۹۶ - آخرین بروز رسانی : ۲۴ بهمن, ۱۳۹۶

اطلاعات موجود در سامانه رسام به طور کلی سه دسته می‌باشند که عبارت‌اند از اطلاعات در مورد کل صندوق‌های سرمایه‌گذاری، اطلاعات در مورد هر گروه از انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری و اطلاعات در مورد هر کدام از صندوق‌های سرمایه‌گذاری.

برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری به اطلاعات نیاز است. اطلاعات در مورد صندوق‌ها پراکنده بوده و جمع‌آوری آن‌ها هزینه‌بر و زمان‌بر می‌باشد. سامانه رسام این اطلاعات را به شیوه‌ای قابل اتکا و کاربر پسند از منابع معتبر جمع‌آوری کرده و بعد از پردازش و طبقه‌بندی، آن‌ها را در قالب نمودارها و جداول و گزارش‌های آماری در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. بنابراین سامانه رسام سامانه‌ای است که اطلاعات مورد نیاز سرمایه‌گذاران در صندوق‌های سرمایه‌گذاری را به صورت کامل و جامع در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. از جمله مزایای سامانه رسام دقیق، صحیح و کامل بودن اطلاعات آن است. اطلاعات منتشر شده در این سامانه توسط پرسنل شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت به صورت مستمر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. آدرس سامانه رسام: RASAMFUNDS.COM

اطلاعات موجود در سامانه رسام

اطلاعات موجود در سامانه رسام به طور کلی سه دسته می‌باشند که عبارت‌اند از اطلاعات در مورد کل صندوق‌های سرمایه‌گذاری، اطلاعات در مورد هر گروه از انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری و اطلاعات در مورد هر کدام از صندوق‌های سرمایه‌گذاری.

اطلاعات کل صندوق‌های سرمایه‌گذاری

در سامانه رسام می‌توان اطلاعاتی در مورد ترکیب دارایی، سهم صنایع، بازدهی، مقایسه عملکرد با شاخص‌های بازار بورس و فرابورس، جریان‌های نقدی، کل صندوق‌های سرمایه‌گذاری دریافت کرد. این اطلاعات به منظور بررسی وضعیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه ایران و تاثیرگذاری و تاثیرپذیری آن‌ها از رویدادهای بازار سرمایه و اقتصاد کشور ارائه شده است. یعنی سرمایه‌گذاران با دریافت این اطلاعات می‌توانند روند کلی صندوق‌های سرمایه‌گذاری را درک کنند. به عنوان مثال با بررسی روند خالص ارزش دارایی کل صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‎‌توان دریافت که میزان رشد این بخش از اقتصاد کشور به چه شکلی بوده است.

اطلاعات هر گروه از انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری

در سامانه رسام صندوق‌های سرمایه‌گذاری به پنج دسته کلی تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از صندوق‌های سهامی، صندوق‌های با درآمدثابت، صندوق‌های مختلط، صندوق‌های بازارگردانی و صندوق‌های قابل معامله. برای آشنایی با انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری به لینک زیر مراجعه نمایید:

انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری

در این سامانه می‌توان اطلاعاتی در مورد ترکیب دارایی، سهم صنایع، بازدهی، مقایسه عملکرد با شاخص‌های بازار بورس و فرابورس، جریان‌های نقدی برای هر کدام از این گروه‌ها به تفکیک، دسترسی پیدا کرد.

سرمایه‌گذاری در هر گروه از صندوق‌های سرمایه‌گذاری ریسک و بازده خاص خود را دارد. به عنوان مثال صندوق‌های سهامی ریسک و بازده مورد انتظار بیشتری نسبت به صندوق‌های با درآمد ثابت دارد. سرمایه‌گذاران می‌توانند بعد از ارزیابی اطلاعات هر گروه از صندوق‌های سرمایه‌گذاری نسبت به انتخاب نوع صندوق خود تصمیم‌گیری کنند.

اطلاعات هر کدام از صندوق‌های سرمایه‌گذاری

در این سامانه اطلاعاتی در مورد ارکان صندوق‌ها و تغییرات ارکان، ترکیب دارایی، سهم صنایع، بازدهی، مقایسه عملکرد با شاخص‌های بازار بورس و فرابورس، جریان‌های نقدی و… ارائه شده است. این با استفاده از این اطلاعات که به صورت مقایسه‌ای و به صورت تکی در مورد هر کدام از صندوق‌ها ارائه شده است می‌توان صندوق مورد نظر خود را پیدا کرد.

به طور کلی سامانه رسام تنها سامانه فعال در ایران می‌باشد که اطلاعات جامع و کامل را در مورد صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارائه می‌نماید

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

سید محمد امین

سلام میشه راهنمایی بکنید توی کذوم صنذوق سرمایه گذاریدبکنم..ممنون..سید محمد امین

آخرین رویداد