گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری (منتهی به ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۶)

news-date

تاریخ انتشار: ۱۸ دی, ۱۳۹۶ - آخرین بروز رسانی : ۱۵ اسفند, ۱۳۹۶

گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری (منتهی به ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۶)

رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری: در هفته گذشته خالص ورود سرمایه به صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری مجموعا ۱٫۶۶۷ میلیارد ریال بوده­ است. ورود پول به کل صندوق‌ها (به واسطه صدور واحدهای سرمایه‌گذاری) طی هفته گذشته ۲۱٫۳۲۱  میلیارد ریال بوده است. از طرفی خروج پول از کل صندوق‌ها (به واسطه ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری) ۱۹٫۶۵۴ میلیارد ریال بوده است.  بیشترین خالص سرمایه‌­­گذاری با مبلغ ۱٫۰۹۴ میلیارد ریال مربوط به صندوق‌­های سرمایه‌­گذاری بادرآمد ثابت بوده است.

خالص ارزش کل دارایی صندوق­‌های سرمایه‌گذاری با ۷٫۹۹۶ میلیارد ریال افزایش به مبلغ ۱٫۵۹۶٫۷۷۶ میلیارد ریال رسید. بیشترین افزایش خالص ارزش دارایی‌ها مربوط به صندوق‌های بادرآمد ثابت بوده که با ۶٫۷۷۷ میلیارد ریال افزایش به مبلغ ۱٫۵۳۶٫۱۸۰ میلیارد ریال رسیده و کمترین افزایش خالص ارزش دارایی‌ها مربوط به صندوق‌های بازارگردانی است که با ۷۲ میلیارد ریال افزایش به مبلغ ۹٫۱۰۸ میلیارد ریال رسیده ­است. همچنین صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت یکم کارگزاری بانک کشاورزی ، بیشترین افزایش (۲٫۱۵۲ میلیارد ریال) و صندوق سرمایه‌گذار­ی با درآمد ثابت لوتوس پارسیان بیشترین کاهش (۶۲۰ میلیارد ریال) را در جمع خالص ارزش دارایی‌­های خود داشته‌اند.

با توجه به آخرین به‌روزرسانی صندوق‌ها، صندوق سهامی مشترک نوید انصار با کسب ۴٫۳۷ درصد بازدهی، بیشترین بازدهی را در بین تمامی صندوق‌ها به دست آورده‌است.

 ردیف نام صندوق  نوع صندوق بازده هفته بازده در یک سال گذشته قیمت هر واحد صندوق (ریال) مدیر صندوق
۱ مشترک نوید انصار سهامی %۴٫۳۷ %۲۴٫۴ ۱,۴۰۴,۲۸۷ کارگزاری بانک انصار
۲ کارگزاری پارسیان سهامی %۴٫۳۱ %۵۴٫۳ ۱,۹۰۱,۴۹۹ كارگزاري پارسيان
۳ مشترک کارگزاری بانک ملی ایران سهامی %۴٫۱۳ %۲۹٫۵ ۲۲,۷۵۰,۲۹۹ كارگزاري بانك ملي ايران

در نمودار یر مقایسه شاخص کل صندوق‌های مشترک سهامی با شاخص‌های بورس و فرابورس طی یک ماه اخیر (منتهی به ۲۵ دی ۱۳۹۶) آورده شده است بر اساس این نمودار  شاخص کل بورس اوراق بهادار پس از نزدیک به دو هفته اصلاح در شاخص، سرانجام در روزهای پایانی یکماه گذشته به آرامی دوباره روند صعودی خود را آغاز کرد و در همین راستا صندوق­های سرمایه­گذاری با دنبال کردن دقیق شاخص کل تنها با ۰٫۲% اختلاف، بازدهی مشابه با شاخص کل بورس بدست آوردند.

و در نهایت نمودار بعدی سهم صنایع را در پرتفوی صندوق‌ها سرمایه‌­گذاری در تاریخ ۲۵ دی نشان می­‌دهد.

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد