گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری (منتهی به ۱۸ دی ماه ۱۳۹۶)

news-date

تاریخ انتشار: ۱۷ دی, ۱۳۹۶ - آخرین بروز رسانی : ۱۵ اسفند, ۱۳۹۶

گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری (منتهی به ۱۸ دی ماه ۱۳۹۶)

رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری: در هفته گذشته خالص خروج سرمایه از صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری مجموعا ۱٫۳۹۲ میلیارد ریال بوده­ است. ورود پول به کل صندوق‌ها (به واسطه صدور واحدهای سرمایه‌گذاری) طی هفته گذشته ۲۵٫۱۳۰  میلیارد ریال بوده است. از طرفی خروج پول از کل صندوق‌ها (به واسطه ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری) ۲۶٫۵۲۲ میلیارد ریال بوده است.  بیشترین خالص سرمایه­­‌گذاری با مبلغ ۷۱ میلیارد ریال مربوط به صندوق‌­های سرمایه­‌گذاری قابل معامله بوده است.

خالص ارزش کل دارایی صندوق­‌های سرمایه‌گذاری با ۲٫۲۳۱ میلیارد ریال کاهش به مبلغ ۱٫۵۸۸٫۷۸۰ میلیارد ریال رسید. بیشترین افزایش خالص ارزش دارایی‌ها مربوط به صندوق‌های بازارگردانی بوده که با ۹۰ میلیارد ریال افزایش به مبلغ ۹٫۰۳۶ میلیارد ریال رسیده و بیشترین کاهش خالص ارزش دارایی‌ها مربوط به صندوق‌های با درآمد ثابت است که با ۲٫۲۵۰ میلیارد ریال کاهش به مبلغ ۱٫۵۲۹٫۴۰۳ میلیارد ریال رسیده­ است. همچنین صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت گنجینه زرین شهر، بیشترین افزایش (۳٫۲۶۸ میلیارد ریال) و صندوق سرمایه‌گذاری ­بادرآمد ثابت ره آورد آباد مسکن بیشترین کاهش (۲٫۸۲۲ میلیارد ریال) را در جمع خالص ارزش دارایی­‌های خود داشته‌اند.

با توجه به آخرین به‌روزرسانی صندوق‌ها، صندوق بازارگردانی ملت با کسب ۵٫۶۸ درصد بازدهی، بیشترین بازدهی را در بین تمامی صندوق‌ها به دست آورده‌است. در جدول زیر سه صندوق با بیشترین بازدهی آورده شده است:

 ردیف نام صندوق  نوع صندوق بازده هفته بازده در یک سال گذشته قیمت هر واحد صندوق (ریال) مدیر صندوق
۱ بازارگردانی ملت بازارگردانی %۵٫۶۸ -%۴۲٫۰ ۵۸۱,۸۳۱ شركت تامين سرمايه بانك ملت
۲ بازارگردانی سپهر آتی خوارزمی بازارگردانی %۴٫۰۴ %۱۷٫۹ ۹۳۶,۹۱۵ تأمين سرمايه سپهر
۳ مشترک فام سهامی %۳٫۴۲ %۴٫۷ ۱,۱۰۸,۷۳۳ شركت كارگزاري فيروزه آسيا

در نمودار زیر مقایسه شاخص کل صندوق‌های مشترک سهامی با شاخص‌های بورس و فرابورس طی یک ماه اخیر (منتهی به ۱۸ دی ۱۳۹۶) آورده شده است بر اساس این نمودار  در یک ماه گذشته،رشد شاخص کل بورس اوراق بهادار پس از مدتی طولانی بالاخره متوقف و وارد روند نزولی شد، شاخص صندوق‌های سهامی نیز با پیروی از این روند بازدهی مثبت اما کمتر از ماه­‌های گذشته کسب کردند.

و در نهایت نمودار بعدی سهم صنایع را در پرتفوی صندوق‌ها سرمایه­گذاری در تاریخ ۱۸ دی نشان می­‌دهد.

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد