یلدای شیرین سرمایه‌گذاران صندوق‌های فلزی

news-date

تاریخ انتشار: ۵ دی, ۱۳۹۶ - آخرین بروز رسانی : ۱۷ دی, ۱۳۹۶

گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری
هفته منتهی به ۴ دی ماه ۱۳۹۶

رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری: در هفته گذشته خالص ورود سرمایه به صندوق­های سرمایه­گذاری مجموعا ۶٫۳۷۱ میلیارد ریال بوده­است. ورود پول به کل صندوق‌ها (به واسطه صدور واحدهای سرمایه‌گذاری) طی هفته گذشته ۲۹٫۲۹۲ میلیارد ریال بوده است. از طرفی خروج پول از کل صندوق‌ها (به واسطه ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری) ۲۲٫۹۲۱ میلیارد ریال بوده است.  بیشترین خالص سرمایه­­گذاری با مبلغ ۶٫۴۸۱ میلیارد ریال مربوط به صندوق­های سرمایه­گذاری با درآمد­ثابت بوده است.

خالص ارزش کل دارایی صندوق­‌های سرمایه‌گذاری با ۱۱٫۲۱۷ میلیارد ریال افزایش به مبلغ ۱٫۵۹۶۸۱۹ میلیارد ریال رسید. بیشترین افزایش خالص ارزش دارایی‌ها مربوط به صندوق‌های با­ درآمد­ثابت بوده که با ۹٫۶۱۹ میلیارد ریال افزایش به مبلغ ۱٫۵۳۷٫۸۱۵ میلیارد ریال رسیده و بیشترین کاهش خالص ارزش دارایی‌ها مربوط به صندوق‌های مختلط است که با ۹۶ میلیارد ریال کاهش به مبلغ ۸٫۴۱۰ میلیارد ریال رسیده­است. همچنین صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت مشترک آتیه نوین، بیشترین افزایش (۴٫۰۴۷ میلیارد ریال) و صندوق سرمایه‌گذاری ­بادرآمد ثابت لوتوس پارسیان بیشترین کاهش (۳٫۱۱۲ میلیارد ریال) را در جمع خالص ارزش دارایی­های خود داشته‌اند.

با توجه به آخرین به‌روزرسانی صندوق‌ها، اختصاصی بازارگردانی ملت با کسب ۱۳ درصد بازدهی، بیشترین بازدهی را در بین تمامی صندوق‌ها به دست آورده‌است.

در نمودار شماره ۱ مقایسه شاخص کل صندوق‌های مشترک سهامی با شاخص‌های بورس و فرابورس طی یک ماه اخیر (منتهی به ۲۷ آذر ۱۳۹۶) آورده شده است که همانطور که مشاهده می‌فرمایید شاخص کل فرابورس صعود آرامی را تجربه کرده، این در حالی است که شاخص صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی (نایمکس) و شاخص کل بورس رشد پر شتاب­تری داشته و هر دو توانستند بازده بیش از پنج درصد کسب کنند.

و در نهایت نمودار شماره ۲ سهم صنایع را در پرتفوی صندوق‌ها سرمایه­گذاری در تاریخ ۲۷ آذر نشان می­دهد.

 

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد