عملکرد بهتر صندوق‌ها نسبت به شاخص بازار همچنان ادامه دارد

news-date

تاریخ انتشار: ۲۶ آذر, ۱۳۹۶ - آخرین بروز رسانی : ۱۷ دی, ۱۳۹۶

عملکرد بهتر صندوق¬ها نسبت به شاخص بازار همچنان ادامه دارد

رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری: در هفته گذشته خالص ورود سرمایه به صندوق­های سرمایه­گذاری مجموعا ۳٫۳۲۶ میلیارد ریال بوده­است. ورود پول به کل صندوق‌ها (به واسطه صدور واحدهای سرمایه‌گذاری) طی هفته گذشته ۱۸٫۴۶۲ میلیارد ریال بوده است. از طرفی خروج پول از کل صندوق‌ها (به واسطه ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری) ۱۵٫۱۳۶ میلیارد ریال بوده است.  بیشترین خالص سرمایه­­گذاری با مبلغ ۳٫۴۴۰ میلیارد ریال مربوط به صندوق­های سرمایه­گذاری با درآمد­ثابت بوده است.

خالص ارزش کل دارایی صندوق­‌های سرمایه‌گذاری با۵٫۹۵۸  میلیارد ریال افزایش به مبلغ ۱٫۵۸۵٫۶۲۷ میلیارد ریال رسید. بیشترین افزایش خالص ارزش دارایی‌ها مربوط به صندوق‌های با­ درآمد­ثابت بوده که با ۵٫۱۰۲ میلیارد ریال افزایش به مبلغ ۱٫۵۲۸٫۲۲۱ میلیارد ریال رسیده و کمترین افزایش خالص ارزش دارایی‌ها مربوط به صندوق‌های بازارگردانی است که با ۱۳ میلیارد ریال افزایش به مبلغ ۸٫۸۹۴ میلیارد ریال رسیده­است. همچنین صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت گنجینه زرین­شهر، بیشترین افزایش (۴٫۴۰۵ میلیارد ریال) و صندوق سرمایه‌گذاری ­بادرآمد ثابت ره آورد آباد مسکن بیشترین کاهش (۲٫۵۹۷ میلیارد ریال) را در جمع خالص ارزش دارایی­های خود داشته‌اند.

با توجه به آخرین به‌روزرسانی صندوق‌ها، صندوق سهامی توسعه صادرات با کسب ۴٫۲  درصد بازدهی، بیشترین بازدهی را در بین تمامی صندوق‌ها به دست آورده‌است.

در نمودار شماره ۱ مقایسه شاخص کل صندوق‌های مشترک سهامی با شاخص‌های بورس و فرابورس طی یک ماه اخیر (منتهی به ۱۲ آذر ۱۳۹۶) آورده شده است که همانطور که مشاهده می‌فرمایید در ماه گذشته صندوق­های سرمایه­گذاری مدیریت حرفه­ای خود را بار دیگر به رخ کشیدند و از هر دو شاخص بورس و فرابورس عملکرد بهتری را ثبت نمودند. و در نهایت نمودار شماره ۲ سهم صنایع را در پرتفوی صندوق‌ها سرمایه­گذاری در تاریخ ۲۰ آذر نشان می­دهد.

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد