معرفی کتاب: ص‍ن‍دوق‌ه‍ای‌ س‍رم‍ای‍ه‌گ‍ذاری‌ در ای‍ران‌

news-date

تاریخ انتشار: ۱ آذر, ۱۳۹۶ - آخرین بروز رسانی : ۱۷ دی, ۱۳۹۶

ص‍ن‍دوق‌ه‍ای‌ س‍رم‍ای‍ه‌گ‍ذاری‌ در ای‍ران‌ (۱. اوراق‌ ب‍ه‍ادار۲ . زم‍ی‍ن‌ و س‍اخ‍ت‍م‍ان‌) نويسنده : معاونت  نظارت بر نهادهای مالی   مقدمه کتاب صندوق‌ سرمایه‌گذاری به عنوان یکی از نهادهای مالی که در چارچوب قانون بازار اوراق بهادار، مصوب آذرماه ۱۳۸۴ و قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به منظور تسهیل اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و …

ص‍ن‍دوق‌ه‍ای‌ س‍رم‍ای‍ه‌گ‍ذاری‌ در ای‍ران‌

(۱. اوراق‌ ب‍ه‍ادار۲ . زم‍ی‍ن‌ و س‍اخ‍ت‍م‍ان‌)

نويسنده : معاونت  نظارت بر نهادهای مالی

 

مقدمه کتاب

صندوق‌ سرمایه‌گذاری به عنوان یکی از نهادهای مالی که در چارچوب قانون بازار اوراق بهادار، مصوب آذرماه ۱۳۸۴ و قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به منظور تسهیل اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی مصوب آذرماه ۱۳۸۸، با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، با هدف سرمایه‌گذاری منابع مالی حاصل از انتشار گواهی سرمایه‌گذاری، در موضوع فعالیت مصوب خود ایجاد می‌شود. طبق قانون مذکور سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موظف است صرفاً با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صندوق سرمایه‌گذاری مذکور را ثبت نماید و صندوق‌های مذکور از تاریخ ثبت دارای شخصیتی حقوقی (مستقل از ارکام خود) هستند.

در همین راستا انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری با توجه به نیازهای مالی، با بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجود در بازار سرمایه کشور راه‌اندازی می‌شود. در این کتاب تلاش شده است دو نوع از انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری که با تدوین مقررات و ساختار اجرایی آن توسط سازمان بورس و اوراق بهادار در سال‌های اخیر، توسط متقاضیان راه‌اندازی شد (صندوق‌های سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار و صندوق‌های زمین و ساختمان) تشریح گردد.

 

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران

آخرین رویداد